Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Brazilská vína

Vážení přátelé,
 
přestože je Brazílie světovým nováčkem v produkci luxusních značkových vín, každým dnem si své místo na trhu upevňuje a s úspěchem konkuruje známým sklepům v Chile, Argentině a sklepům Nového světa vůbec.
Existují také výtečná "tropická" vína Cabernet Sauvignon / Shiraz, ale i Moscatel ve statě Bahia. Největší produkce kvalitních modrých odrůd vitis vinifera Cabernet Sauvignon, Shiraz, Tannat, Gamay, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Franc, Teroldego, Ancelota, Arinarnoa, Marcelan, Sangiovese, Barbera, Malbec, Carmenere, Touriga National, Alfrocheiro, Tinta Roriz a bílých odrůd vitis vinifera Chardonnay, Moscato, Gewurztraminer, Riesling Italico, Malvasia Bianca, Pinot Grigio, Proseco, Chenin Blanc, Trebiano, Sauvignon Blanc je na jihu Brazílie, v ideálních podmínkách státu Rio Grande do Sul. Zde se také veškerá produkce zpracovává. Zajímavá vína se začínají objevovat ve státě Santa Catarina.
 
Brazilské vinařství momentálně prochází obrovskými změnami, jejichž součástí jsou i mohutné investice. V Brazíli působí přední enologové, sommelieři a znalci z Francie a Itálie, kteří nemalou měrou přispívají k rozmachu brazilského vinařství (např. i Michel Roland).
Technologické vybavení brazilského vinařství patří momentálně ke světové špičce.
Vinařství, která jsou momentálně v ČR k dosažení (Miolo, Salton, Casa Valduga, Boscato, Don Laurindo, Lidio Carraro), investovala jen za posledních 5 let do svých podniků mnoho desítek milionů amerických dolarů.
 
Vinařství dostala v relativně krátkém čase za svá vína řadu světových ocenění, a to i taková, jako jsou zlaté medaile z Francie, Itálie, Argentiny, Německa, USA ale i Číny a dalších zemí.
 
Do Evropy se brazilská vína poprvé začala dovážet v roce 2003 a zaznamenala obrovský úspěch ve vysoké gastronomii a u sběratelů, či znalců vína.
 
Česká republika s Brazílií spolupracuje již mnoho let a je velmi uznávaná vzhledem ke zkušenostem, poloze a vinařské tradici, kterou má. V rámci pomoci exportu brazilských vín do Evropy, ve které se delší dobu naše společnost angažuje vysokou měrou, si brazilští vinaři vybrali právě Českou republiku jako své evropské distribuční centrum. Společnost Cosmopolitan Brzilian Wines s.r.o. je jednou z prvních firem úspěšně importující brazilská vína do Evropy.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

JavaScript musí být povolen