Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Moravská vína - Lechovice


Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837. Technické řešení sklepních prostor, které si můžete prohlédnout, zajišťuje stabilní teplotu 12 stupňů Celsia a prostředí ideální pro výrobu a zrání vína v sudech.
  
Nynější společnost vzniká v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic společnosti, jejichž poloha je zachována již po staletí, je 230 ha vinic. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.
 
V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost  typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.
 
Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany ve vinici. Společnost byla v lednu roku 2006 certifikována podle normy ISO ČSN EN 9001, která zajišťuje dodržování požadavků tak, aby se jakost výrobků, které firma dodává na trh, stále zlepšovala a byla kontrolována. Dále pak podle normy ISO ČSN EN 14001, která zajišťuje zavedení a udržování takových postupů, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí.
 
Vinné sklepy Lechovice se pyšní největší rozlohou vlastních vinic, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.
Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nerezových nádržích za pomoci nových technologií, odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje moderní plnicí linka. Naše velkokapacitní klimatizované sklady umožňují dozrávání vína v lahvích ještě před expedicí.

Integrovaná produkce v rámci programu Phare Jižní Morava - rozvoj vinařství

Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. O co se jedná?

Celosvětově nejvýznamnější směr ekologického zemědělství.  Moderní přísně ekologicky orientovaný vinohradnický systém zaměřený na produkci hroznů a vín špičkové kvality cestou přátelskou vůči životnímu prostředí.
 
Všechny technologické postupy používané ve vinicích i při výrobě vína musí odpovídat přesně stanoveným mezinárodním kritériím Svazu IP.
Základní snahou je minimalizace, resp. úplné vyloučení použití hnojiv a chemických pesticidů a minimalizace použití fosilní energie.
Integrovaná produkce je syntézou tisíciletých vinařských tradic a moderní technologie trvale udržitelného rozvoje. Dodržování stanovených kriterií je průběžně kontrolováno skupinami předních moravských vinařských odborníků.

Vybraná kriteria pro vinici:
- zatravnění minimálně každého druhého meziřadí (prostředek k dosažení ekologické rovnováhy)
- hnojení na základě rozborů půdy
- doporučené dávky nesmějí být překročeny
- zakázáno v meziřadí používat k ničení plevelů herbicidy
- při hnojení dusíkem nepřekročit dávku 50kg čistých živin na hektar
- je omezen počet ošetření proti houbovým chorobám vzhledem k ekologickým rizikům
- je omezeno použití měďnatých postřiků - maximálně 2kg čisté mědi na hektar,u živočišných škůdců preferovat biologické způsoby ochrany (zatravnění jako způsob dosažení biologick
 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

JavaScript musí být povolen